KEMET T491A685K004AT4280
T491A685K004AT4280
Part No.:
T491A685K004AT4280
Datasheet:
ShinYuaT491A685K004AT4280.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 4V 1206
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)