KEMET T491B225M025AT
T491B225M025AT
Part No.:
T491B225M025AT
Datasheet:
ShinYuaT491B225M025AT.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1411
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)