KEMET T491B226M010ZT
T491B226M010ZT
Part No.:
T491B226M010ZT
Datasheet:
ShinYuaT491B226M010ZT.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1411
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)