KEMET T491B226M016ZT
T491B226M016ZT
Part No.:
T491B226M016ZT
Datasheet:
ShinYuaT491B226M016ZT.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.6Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)