KEMET T491B226M020AT
T491B226M020AT
Part No.:
T491B226M020AT
Datasheet:
ShinYuaT491B226M020AT.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V 1411
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)