KEMET T491B475K020AS
T491B475K020AS
Part No.:
T491B475K020AS
Datasheet:
ShinYuaT491B475K020AS.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)