KEMET T491B476M010AS
T491B476M010AS
Part No.:
T491B476M010AS
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT491B476M010AS.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
T491
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)