KEMET T491C107M006ZT
T491C107M006ZT
Part No.:
T491C107M006ZT
Datasheet:
ShinYuaT491C107M006ZT.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2312
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)