KEMET T491C226K020AS
T491C226K020AS
Part No.:
T491C226K020AS
Datasheet:
ShinYuaT491C226K020AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2312
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)