KEMET T491C684K050AT
T491C684K050AT
Part No.:
T491C684K050AT
Datasheet:
ShinYuaT491C684K050AT.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 50V 2312
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6.4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)