KEMET T491C685K016AT
T491C685K016AT
Part No.:
T491C685K016AT
Datasheet:
ShinYuaT491C685K016AT.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 2312
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.9Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)