KEMET T491C686K006AS
T491C686K006AS
Part No.:
T491C686K006AS
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT491C686K006AS.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Series:
T491
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)