KEMET T491D226K016AS
T491D226K016AS
Part No.:
T491D226K016AS
Datasheet:
ShinYuaT491D226K016AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)