KEMET T491D227K016ZT
T491D227K016ZT
Part No.:
T491D227K016ZT
Datasheet:
T491D227K016ZT.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)