KEMET T491D476M010AS
T491D476M010AS
Part No.:
T491D476M010AS
Datasheet:
ShinYuaT491D476M010AS.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)