KEMET T491T106K016ZT
T491T106K016ZT
Part No.:
T491T106K016ZT
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT491T106K016ZT.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Series:
T491
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)