KEMET T491X226K035AS
T491X226K035AS
Part No.:
T491X226K035AS
Datasheet:
ShinYuaT491X226K035AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)