KEMET T491X336M025AS
T491X336M025AS
Part No.:
T491X336M025AS
Datasheet:
ShinYuaT491X336M025AS.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)