KEMET T491X476K025AT
T491X476K025AT
Part No.:
T491X476K025AT
Datasheet:
ShinYuaT491X476K025AT.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)