KEMET T494A475K006AT
T494A475K006AT
Part No.:
T494A475K006AT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT494A475K006AT.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
T494
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.5Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)