KEMET T494C685K025AT
T494C685K025AT
Part No.:
T494C685K025AT
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT494C685K025AT.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Series:
T494
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
600mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)