KEMET T494D336K020AS
T494D336K020AS
Part No.:
T494D336K020AS
Datasheet:
ShinYuaT494D336K020AS.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
250mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)