KEMET T494X227K010AS
T494X227K010AS
Part No.:
T494X227K010AS
Datasheet:
ShinYuaT494X227K010AS.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
150mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)