KEMET T495A226M010ZTE1K2ZV17
T495A226M010ZTE1K2ZV17
Part No.:
T495A226M010ZTE1K2ZV17
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT495A226M010ZTE1K2ZV17.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
T495
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)