KEMET T495B226K010ZTE800
T495B226K010ZTE800
Part No.:
T495B226K010ZTE800
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT495B226K010ZTE800.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Series:
T495
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)