KEMET T495C227K006ZTE100
T495C227K006ZTE100
Part No.:
T495C227K006ZTE100
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT495C227K006ZTE100.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Series:
T495
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)