KEMET T495C336M016ATE275
T495C336M016ATE275
Part No.:
T495C336M016ATE275
Datasheet:
ShinYuaT495C336M016ATE275.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V 2312
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
275mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)