KEMET T495D156K025AHE275
T495D156K025AHE275
Part No.:
T495D156K025AHE275
Datasheet:
ShinYuaT495D156K025AHE275.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
275mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)