KEMET T495D476M025ATE250
T495D476M025ATE250
Part No.:
T495D476M025ATE250
Datasheet:
ShinYuaT495D476M025ATE250.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V 2917
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
250mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)