KEMET T495X226K035AHE275
T495X226K035AHE275
Part No.:
T495X226K035AHE275
Datasheet:
ShinYuaT495X226K035AHE275.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
275mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)