KEMET T495X227M010ATE100
T495X227M010ATE100
Part No.:
T495X227M010ATE100
Datasheet:
ShinYuaT495X227M010ATE100.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)