KEMET T495X477K006ZTE100
T495X477K006ZTE100
Part No.:
T495X477K006ZTE100
Datasheet:
ShinYuaT495X477K006ZTE100.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)