KEMET T496C225K035AS
T496C225K035AS
Part No.:
T496C225K035AS
Datasheet:
ShinYuaT496C225K035AS.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2312
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)