KEMET T496C226M016AS
T496C226M016AS
Part No.:
T496C226M016AS
Datasheet:
ShinYuaT496C226M016AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 2312
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)