KEMET T496D475K035AS
T496D475K035AS
Part No.:
T496D475K035AS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT496D475K035AS.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Series:
T496
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)