KEMET T496X226M025AS
T496X226M025AS
Part No.:
T496X226M025AS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT496X226M025AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Series:
T496
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)