KEMET T496X226M025ATE900
T496X226M025ATE900
Part No.:
T496X226M025ATE900
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT496X226M025ATE900.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Series:
T496
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)