KEMET T498X336K035ZTE500
T498X336K035ZTE500
Part No.:
T498X336K035ZTE500
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT498X336K035ZTE500.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Series:
T498
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 150°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)