KYOCERA AVX T4ZB106K010CRLB4900
T4ZB106K010CRLB4900
Part No.:
T4ZB106K010CRLB4900
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1505 (3813 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT4ZB106K010CRLB4900.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1505
  • Related Categories
Package/Case:
1505 (3813 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
T4Z
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.2Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.150 L x 0.050 W (3.81mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
0.065 (1.65mm)