KYOCERA AVX T4ZG106K025CRLB4900
T4ZG106K025CRLB4900
Part No.:
T4ZG106K025CRLB4900
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2711 (6728 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT4ZG106K025CRLB4900.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
  • Related Categories
Package/Case:
2711 (6728 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
T4Z
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
350mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.265 L x 0.110 W (6.73mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
0.125 (3.17mm)