KEMET T510X687K004AT
T510X687K004AT
Part No.:
T510X687K004AT
Datasheet:
ShinYuaT510X687K004AT.pdf
Description:
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Series:
T510
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)