KEMET T513X336K035BH61107505
T513X336K035BH61107505
Part No.:
T513X336K035BH61107505
Datasheet:
T513X336K035BH61107505.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Series:
T513
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
65mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)