Ohmite TA025PW820RJE
TA025PW820RJE
Part No.:
TA025PW820RJE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTA025PW820RJE.pdf
Description:
RES 820 OHM 5% 25W POWERCHIP
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
Power Chip® TA
ProductStatus:
Active
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
25W
Composition:
Thick Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 180°C
Size/Dimension:
Powerchip®
Height-Seated(Max):
2.220 L x 0.240 W (56.39mm x 6.10mm)
NumberofTerminations:
1.189 (30.21mm)