Ohmite TA810PW62R0JE
TA810PW62R0JE
Part No.:
TA810PW62R0JE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTA810PW62R0JE.pdf
Description:
RES 62 OHM 5% 10W POWERCHIP
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
Power Chip® TA
ProductStatus:
Active
Resistance:
62 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
Composition:
Thick Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 180°C
Size/Dimension:
Powerchip®
Height-Seated(Max):
1.085 L x 0.240 W (27.56mm x 6.10mm)
NumberofTerminations:
1.020 (25.91mm)