KYOCERA AVX TACL684K010R
TACL684K010R
Part No.:
TACL684K010R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTACL684K010R.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 10V 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TACmicrochip®, TAC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.039 (1.00mm)