Ohmite TAH20P47R0JE
TAH20P47R0JE
Part No.:
TAH20P47R0JE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2
Datasheet:
ShinYuaTAH20P47R0JE.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 20W TO220
  • Related Categories
Package/Case:
TO-220-2
Packaging:
Bulk,Tube
Series:
TAH
ProductStatus:
Active
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
20W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
Size/Dimension:
TO-220
Height-Seated(Max):
0.410 L x 0.125 W (10.41mm x 3.18mm)
NumberofTerminations:
0.650 (16.52mm)