KYOCERA AVX TAJA106K006UNJ
TAJA106K006UNJ
Part No.:
TAJA106K006UNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJA106K006UNJ.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)