KYOCERA AVX TAJA106M006TNJ
TAJA106M006TNJ
Part No.:
TAJA106M006TNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJA106M006TNJ.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)