KYOCERA AVX TAJA155K035A
TAJA155K035A
Part No.:
TAJA155K035A
Datasheet:
ShinYuaTAJA155K035A.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1206
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)