KYOCERA AVX TAJA156M010TNJ
TAJA156M010TNJ
Part No.:
TAJA156M010TNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJA156M010TNJ.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.2Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)